Magazín LEEMONADA

LOTOS RESTAURANT

LOTOS RESTAURANT

Kdo ji nezná, marně by ji hledal. Kvalita skrytá pod rouškou šedého města, v zapadlé části Moravské Ostravy, to je LOTOS RESTAURANT.

Tradiční, ačkoliv moderní čínská restaurace s komorní kapacitou je místo, kde můžete vstoupit do světa nových chutí a vůní, a podělit se s přáteli o nové pocity. Díky tradičnímu čínskému stolování, které spočívá v servírování jídel doprostřed stolu, můžete své chuťové pohárky uspokojit novými netradičními zážitky, které jsou profesionálně upraveny pro evropské chutě. Tyto speciality pro Vás připravuje český šéfkuchař, který během pobytu v zahraničí měl možnost nahlédnout do tajů čínské kuchyně zaměřené na Hongkong. Při vstupu do této prosvětlené a čisté restaurace si uvědomíte, že chvíle, které zde hodláte strávit, budou patřičným oddechem po celodenním shonu. Spadne z vás únava a tíha předešlého dne a budete si chtít užít všechna dosud neobjevená tajemství zdejší kuchyně.

Příjemná a klidná obsluha vám i při příští návštěvě ráda připomene možnosti kombinací jednotlivých pokrmů a tradičních čínských přísad v podobě speciálních příloh či omáček.

Velmi pestrou zde můžete shledat nabídku předkrmů a variací Dim Sum. Veškeré jídlo je podáváno na tepelných podstavcích, ze kterých si jej můžete servírovat v množství a teplotě, která vyhovuje vašim požitkům. Velkým chuťovým potěšením jsou pařené knedlíčky s krevetovým pyré a bambusovými plátky s chilli sójovou omáčkou. Za vyzkoušení také stojí tradiční rýžové nudle, jejichž chuť vám rozhodně nepřipomene nic z pochybných čínských fastfoodů a za delikatesní záležitost považujeme Lotos variaci s jarními závitky, křupavými krevetami a smaženými kalamáry. Navštívíte-li toto exotické místo opakovaně, jistě si ponecháte větší odstup od porcí jednotlivých chodů tak, abyste se propracovali až k místním chutným dezertům, jako je smažená zmrzlina s omáčkou z lesního ovoce.

Nezapomeňte také na lahodné švestkové víno, které sladce podtrhuje výraznou vůni i chuť téměř veškerého zdejšího jídla. Člověk neznalý prostředí by spíše očekával vlastní zápas s čínskými hůlkami než místo vstřícné k dětem. Opak je pravdou a i menší děti si zde mohou večeři s rodinou užít na maximum. Dětské nádobí, hračky či židlička jsou samozřejmostí.

Věříme, že jsme vás navnadili na vlnu této restaurace, které bychom přáli ještě více spokojených zákazníků, jako jsme byli my, jelikož tento malý čínský zázrak uprostřed dnešního rychlého životního stylu, stojí za opakovanou návštěvu.

 

další články z rubriky Gastronomie:

KRASAVEC, ŘEKNI KRASAVEC

Vinařská obec Vrbice - místo v Pavlovické oblasti, kde čas plyne pomaleji, a kde se nachází malební vinařství Leoše Horáka.